Prokletý ostrov

Další dílko, kde si hlavní roli zahrál Leonardo DiCaprio jeProkletý ostrov. Leonardo ztvárňuje postavu detektiva Danielse. Jeho i kolegu Chucka Auleho přivedlo na prokletý ostrov vyšetřování související s vražedkyní Rachel Solando. Rachel se záhadně ztratila ze své psychiatrické léčebny. Doba do níž je děj zasazen je rok 1954, kdy se Amerika stěžídostává z následků války a čelí stálé hrozbě komunismu.

Daniels je vysloužilý veterán z války, který se vyrovnává s hrůznými vzpomínkami a ještě se smrtí své ženy. Na ostrově, kde je léčebna vrahů, násilníků a podobných delikventů se Danielsovi něco nezdá.Jako správný detektiv se hned chytá maličkostí a na ostrově pátrá na vlastní pěst. Myslí si, že metody místních lékařů, kteří se starají o pacienty nejsou zcela v pořádku. Dostává podezření na provádění lobotomie a jiných operací mozku na pacientech. Druhá strana mince odkrývá traumatizující prožitky Danielse. Je vystavován dalším a dalším otřesům jeho vlastního myšlení. Film nabídne naprosto fantastické rozuzlení celé situace, při kterém se divákovy tají dech.

Finální scéna filmu s Danielsem, Vás přivede na mnoho myšlenek, při kterých film uspořádáte a zjistíte jak vše vlastně bylo doopravdy.